Zaginiona biblioteka alchemika Marcello Simoni

ISBN:

Published:

Paperback

328 pages


Description

Zaginiona biblioteka alchemika  by  Marcello Simoni

Zaginiona biblioteka alchemika by Marcello Simoni
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 328 pages | ISBN: | 7.55 Mb

Jest wiosna 1227 roku. Królowa Blanka Kastylijska zaginęła w tajemniczych okolicznościach.Na temat królestwa krążą dziwne słuchy, niektórzy mówią, że to sprawka Złego. Jedyną osobą zdolną rozwiązać zagadkę jest Ignacio z Toledo, wielki znawca świataMoreJest wiosna 1227 roku. Królowa Blanka Kastylijska zaginęła w tajemniczych okolicznościach.Na temat królestwa krążą dziwne słuchy, niektórzy mówią, że to sprawka Złego. Jedyną osobą zdolną rozwiązać zagadkę jest Ignacio z Toledo, wielki znawca świata i narodów dzięki licznym wojażom między Wschodem a Zachodem.

W Kordobie, dokąd zostaje wezwany przez Ferdynanda III Kastylijskiego, Ignacio spotyka pewnego starca, który wspomina mu o poszukiwanej przez wszystkich księdze. Może ona zawierać wskazówki dotyczące tego, co się wydarzyło. Nazajutrz jednak okazuje się, że starzec został otruty. Handlarz relikwiami natychmiast wyrusza na poszukiwania, które prowadzą go do Turba philosophorum, manuskryptu przypisywanemu uczniowi Pitagorasa.

W księdze tej znajdują się sekretne formuły alchemiczne. Spotkanie z pewną zakonnicą i z człowiekiem, którego wszyscy uważają za opętanego, lecz który w rzeczywistości jest dotknięty saturnizmem, zawiodą Ignacia do pewnego zamku i jego pana, hrabiego Nigredo. Tam ukryta jest straszliwa tajemnica, po której odkryciu nie będzie łatwo ujść z życiem...Enter answer

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Zaginiona biblioteka alchemika":


lp2-arch.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us